Neden Boya Kabini ?

boyakabini

Kaliteli bir ürün ortaya çıkarabilmek imal edilen ürünlerin ticari olarak kullanıma sunulmadan önce boyanması ve kullanılan boyanın kimyasal özelliği gereği çeşitli sıcaklıklarda fırınlanarak kürlenip kurutulmasına ihtiyaç duyulur. Boyanacak ürünler kapalı ve ısı izoleli bir boya kabini içine alınarak,  içeride çalışan boyacının da kendi attığı boyadan etkilenmemesi güçlü bir taze hava basma ve emiş sistemi ile sağlanır. Kabin içine üflenen taze hava toz tutucu filtrelerden geçirilir ve boya özelliğine göre sıcak hava cihazı tarafından istenen sıcaklığa çıkarılır.

Diğer yandan boyama işlemi sonucu açığa çıkan su buharı ve solvent gibi uçucu maddeler boya tutucu filtrelerden geçirilerek sistemin emiş fanı sayesinde kabin içinden deşarj edilir. Boyama sonrası kurutma fazında boyanın istenen sıcaklıkta kürlenerek sertleşmesi sağlanır.

Boyama ve kurutma kabinleri bütün bunları yaparken sizin için tozsuz bir ortam oluşturarak, boya atma tekniğine uygun bir hava akımı ve aydınlatma sistemi altında, istenen yakıt türü kullanılarak ekonomik bir şekilde istenen sıcaklığa ulaşmanızı sağlar, emiş sisteminden dışarı atılan boya partiküllerinin atmosferi kirletmesini önleyerek, işyeri ve işçi güvenliğini de ön plana çıkararak tam otomasyon kontrolünde birinci sınıf bir boyama iş çıkarmanıza yardımcı olur.

Adaray Boya Kimya olarak işimize profesyonelce bakıyor ve uygulamalarımızı boya kabinlerinde yapıyoruz. Bizim için yapılan işin kalitesi ilk sırada yer alıyor.

Genel içinde yayınlandı